17 marca  2024
  1. Od dzisiejszej niedzieli rozpoczynamy okres Męki Pańskiej, który będzie dla nas głównym tematem dwóch ostatnich tygodni.Krzyże są zasłonięte na znak smutku i żałoby,  a  teksty liturgiczne i pieśni zawierają treści pasyjne.
  2. Dzisiaj o 17.15 nabożeństwo Gorzkich Żali.
  3. We wtorek uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP, Opiekuna Zbawiciela oraz patrona naszej diecezji.
  4. Zachęcamy do wyjątkowej okazji uczynienia jałmużny wielkopostnej. Wczoraj dostarczono do naszej parafii krzyżyki wykonane z drzewa oliwnego przez chrześcijan mieszkających w Ziemi Świętej. Ich sytuacja jest obecnie bardzo trudna z powodu toczącego się tam konfliktu zbrojnego . Głód naszym braciom i siostrom codziennie zagląda do oczu. Sytuacje nieustannie monitoruje Organizacja: Pomoc Kościołowi w Potrzebie, która rozprowadza te krzyżyki, z czego gromadzone fundusze są przeznaczone na pomoc humanitarną. Krzyżyki można nabyć w Punkcie Informacyjnym za dowolną ofiarę.
  5. Zapraszamy na nabożeństwa Drogi Krzyżowej w piątki: godz. 11.30, 17.00 oraz po Mszy św. Wieczornej. W piątek uliczna  Droga Krzyżowa z udziałem bp. Andrzeja w najbliższy piątek. Początek o 19.30 w katedrze.
  6. W sobotę po Mszy św. wieczornej wyruszy męska pielgrzymka do kościoła pw. Bożego Miłosierdzia w Szczytnikach nad Kaczawą.
  7. Za tydzień przypada Niedziela Palmowa czyli Niedziela Męki Pańskiej. Na każdej Mszy św. obrzęd poświęcenia palm.
  8. O godz. 10.30  uroczysta Msza św. z procesją z palmami. Przed tą Mszą św. Gromadzimy się po kościołem.
  9. W najbliższą sobotę można w kinie Piast obejrzeć film pt. Dobry łotr. Informacje szczegółowe są zamieszczone na plakacie.
  10. Zachęcamy do czytania publikacji o tematyce religijnej. W punkcie informacyjnym są do nabycia paschaliki na uroczystości Wigilii Pachalnej  oraz na stół wielkanocny oraz świece wielkanocne w kształcie jajka.