Uroczystość Chrytusa Króla Wszechświata
21.11.2021

• Dzisiaj przypada  uroczystość Chrystusa Króla. W dzisiejszą uroczystość Służba Liturgiczna naszej parafii ma swoje doroczne święto. Na Mszy św. o 10.30 kilku chłopców otrzyma promocje i kolejne stopnie ministranckie, wszyscy odnowią przyrzeczenia, a o 15.30 w sali parafialnej będzie wspólne świętowanie z rodzinami.
  • Także dzisiaj  o godz. 12.00 Msza św. w intencji kolejarzy, z udziałem pocztów sztandarowych i przedstawicieli władz Polskich Kolei Państwowych.
  • W poniedziałek przypada św. Cecylii patronki m.in. organistów. Jest to dobra okazcja, aby polecić naszych ogranistów: Przemysława, Łukasza i uczącego się jeszcze Gabriela Bożej Opatrzności oraz życzyć radości z wykonywanej służby na chwałę Pana Boga.
  • W środę wspomnienie męczenników  Andrzeja Dung- Lac i Towarzyszy.
  • Zakończyliśmy odczytywanie wypominek listopadowych. Do końca listopada jeszcze możemy ofiarować odpust za zmarłych.
  • W piątek o godz. 18.00 rozpoczniemy od Mszy św. nabożeństwo pokutno- wynagradzające.
  • W sobotę zapraszamy mężczyzn na nocną pielgrzymkę do kościoła pw. Bożego Miłosierdzia w Szczytnikach nad Kaczawą. Rozpoczniemy od Mszy św. wieczornej.
  • W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Adwent. W czasie Mszy św. poświęcimy opłatki na stół wigilijny.
  • Zachęcamy do pogłębiana wiedzy religijnej i życzymy wszystkim Bożego błogosławieństwa w nowym tygodniu.

Odpowiadając na apel Przewodniczącego KEP w dniu 21 listopada (niedziela) włączamy się w ogólnopolską zbiórkę funduszy na rzecz migrantów z granicy polsko-białoruskiej (zbiórka do puszek).