Ogłoszenia Parafialne

XXIV  Niedziela zwykła

17.09.2023 r.
 

  1. W poniedziałek wspomnienie św. Stanisława Kostki, zakonnika oraz patrona dzieci i młodzieży.
  2. W środę rocznica poświęcenia kościoła katedralnego w Legnicy.
  3. W czwartek św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty.
  4. W sobotę wspomnienie św. o. Pio z Petrelciny, prezbitera. Również w sobotę o godz. 9.00 Msza św. dziękczynna z okazji jubileuszu 75-lecia istnienia II Liceum Ogólnokształcącego w Legnicy.
  5. W dniach 7- 8 października organizujemy doroczną pielgrzymkę parafialną do grobu św. Jacka w Krakowie z noclegiem w Kalwarii Zebrzydowskiej. Po drodze pragniemy odwiedzić miejsce narodzin św. Jacka w Kamieniu Śląskim oraz sanktuarium w Piekarach Śląskich a także inne miejsca. Spotkanie organizacyjno- informacyjne w poniedziałek, po Mszy św. wieczornej z sali św. Dominika.
  6. Po Mszy św. wieczornej w sobotę pielgrzymka mężczyzn do kościoła pw. Bożego Miłosierdzia w Szczytnikach nad Kaczawą.
  7. Przez kolejne poniedziałki września odbywają się zapisy osób pragnących przyjąć sakrament bierzmowania. W poniedziałek, 18.09 przychodzą uczniowie klas ósmych i 25.09 klasy szóste.  Na spotkanie do kancelarii od godz. 16.30 do 17.30 zapraszamy kandydata wraz z rodzicem lub opiekunem.
  8. Zapisy dzieci z klas I oraz potwierdzenie kontynuacji dla kl. II i III na przygotowania do I Komunii św. w kancelarii parafialnej w czasie godzin otwarcia. Modlitwa i spotkanie organizacyjne dla dzieci wcześniej zgłoszonych do przygotowań 2 października o godz. 18.00.
  9. Przypominamy o rozważaniu Słowa Bożego w środy po Mszy św. wieczornej oraz o spotkaniach dla młodzieży w soboty, również po Mszy św. wieczornej.
  10.   Zachęcamy do czytania prasy katolickiej oraz publikacji o tematyce religijnej.
 
Naszym Parafianom i przybyłym Pielgrzymom życzymy
błogosławieństwa na nowy tydzień