III Niedziela WIelkanocna
14  kwietnia  2024

1. Dzisiaj przypada Niedziela Biblijna. Również dzisiaj mija rocznica Chrztu Polski. Dziękujemy Panu Bogu za dar włączenia naszego Narodu do rodziny krajów katolickich i równocześnie módlmy się, aby nasza Ojczyzna nie sprzeniewierzyła tego daru.
  2. Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Tadeusz Wojda SAC zachęca gorąco, aby dzisiaj szczególnie modlić w obronie życia poczętego w związku z toczącą się debatą nad polskim ustawodawstwem, ograniczającym prawo do życia dzieciom nienarodzonym.
  3. W piątek o godz. 17.15 modlimy się za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.
  4. W sobotę, po Mszy św. nabożeństwo z obrzędem namaszczenia olejami św. Serapiona.
  5. Informujemy, że po naszej akcji wspierania chrześcijan w Ziemi Świętej przekazaliśmy w sumie 3900 zł. Ofiary zebrane zostały już przesłane.
  6. Jutro /poniedziałek /o godz. 18.00 spotkanie dla rodziców dzieci, które w tym roku przystąpią do I Komunii św.
  7. 15 czerwca /sobota/ organizujemy całodzienną pielgrzymkę autokarową wokół Częstochowy - sanktuaria w Praszce, Leśniowie, Gidlach, Mstowie, Dolinie Miłosierdzia. Zakończenie apelem na Jasnej Górze. Spotkanie organizacyjne i zapisy za tydzień w poniedziałek po Mszy św.  wieczornej.
  8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

Życzymy wszystkim naszym Drogim Parafianom oraz Gościom dobrego tygodnia.