Sanktuarium św. Jacka

w dni powszednie:
godz.: 7:00, 12:00, 18:00

Spowiedź święta
Spowiedź św. 30 min. przed każdą Najświętszą Ofiarą Mszy św.

Parafialny numer telefonu:
(+48) 76 854 74 49
Zgłaszanie grup, intencje, informacje dotyczące Wydarzenia Eucharystycznego:
Konto dla wpłat zagranicznych:
IBAN: PL 30 1500 1504 1215 0005 0523 0000 WBKPPLPP

wtorki i czwartki
godz.: 16:00-17:00
godz.: 11:00-12:00
W wyjątkowych sytuacjach prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny lub e-mailowy w celu ustalenia terminu spotkania poza godzinami urzędowania w kancelarii.

Ewangelia audio
Pielgrzymka nocna
Jesus Christ carrying the cross

Parafia św. Jacka w Legnicy zaprasza mężczyzn na nocną męską wyprawę. Już po raz kolejny, w ostatnią sobotę miesiąca, na trasę z Legnicy do kościoła Miłosierdzia Bożego w Szczytnikach nad Kaczawą wyruszą mężczyźni, którzy w drodze modlić się będą różańcem oraz Koronką do Miłosierdzia Bożego. Pielgrzymka rozpocznie się w sobotę Mszą św. o g. 18 w kościele św. Jacka. Udział w niej mogą wziąć wszyscy chętni mężczyźni. To modlitewne wędrowanie odbywać się będzie w każdą ostatnią sobotę miesiąca.

Wieczysta adoracja
The most Holy Sacrament exposed in the adoration chapel

Od 1 grudnia 2018 roku adoracja Najświętszeg Sakramentu w naszej parafii trwa nieprzerwanie. Zachęcamy do deklarowania swojego dyżuru adoracyjnego.

Nabożeństwo do św. Serapiona
Icon of Saint Serapion

Serdecznie zapraszamy na Msza św. i nabożeństwo z namaszczeniem olejami św. Serapiona które odbywa się w każdą 3. sobota miesiąca o g. 18. Olej świętego Serapiona jest pobłogosławiony modlitwą ułożona przez przez tego świętego. Modlitwa poświęcenia trwa ok. 2 godziny. Przyjęcie błogosławieństwa z namaszczeniem tym olejem otwiera na wiele łask Bożych, które mają charakter uzdrawiający na duszy i ciele. Pomaga także w obronie przed atakami demonów. Aby te łaski mogły jednak skutecznie 'dotrzeć' do osoby przyjmującej to namaszczenie zalecany jest stan łaski uświęcającej.

Nabożeństwo wynagradzająco-pokutne
Jesus Christ hanging on the cross

W każdy 4. piątek miesiąca w naszej parafii odbywa się nabożeństwo wynagradzająco-pokutne. Zapraszamy do uczestnictwa w tym wydarzeniu.